Нввръх рождения си ден Георги Христов „почерпи “ бургаската публика с две книги – Сборник разкази „Капанът на времето” и „Направление фантастика” – есеистика.Събитието се състоя на 16 ноември в Дома на писателя и беше водено от собственика на ИК“Либра-Скорп“ Денчо Михов, който провидя троен празник – две книги плюс рожден ден и връчи в тази връзка троен подарък – кафе „три в едно“, с което предизвиква усмивката на публиката.
„Авторът сподели с мен, че нарича теоретичната си книга „есеистика“, защото няма литературно-критически претенции, но за мен книгата е глобален труд върху фантастиката изобщо,който проследява развитието на жанра от древността до наши дни“, подчерта Михов, а по отношение на сборника с разкази допълни, че всеки от разказите е с неочакван край. Самият автор призна, че счита фантастиката за жанр на младостта и че е дошло времето да прeмине към друг жанр и да даде своята визия за фантастиката на младите писатели-фантасти. Според Христов трябва ясно да се разграничава „фентъзи“ от „научна фантастика“, която носи в себе си белези на истинската литература и изрази задоволството си от това,че свързват името му със създаването на ново направелние във фантастиката,наречено „социален хорър“.Разговорът с публиката протече непринудено и с неподправено чувство за хумор.
Георги Христов е роден на 16 ноември 1964 г. в Бургас. Учи, живее и работи в родния си град. Белетрист в областта на фантастиката. Издател (ИК “21-ви век”).
През 2004-2009 г. в съавторство с бургаския фантаст Янчо Чолаков организира фестивали на Фантастиката в града и е създател на плакета “Тера Фантазия”, връчван за проза в областта на фантастичното творчество.
През 2010 г. с група сподвижници възстановява и регистрира един от най-старите клубове за Фантастични изкуства в страната – “Тера Фантазия”, чийто секретар е и до днес. Съставител и редактор на “Антология на Бургаската фантастика” (2014). Автор на книгите: “Черна фантастика” (2000), “Неосъзнати сънища” (поезия, 2002), “Още черна фантастика” (2003), “Нощта на богомолката” (2010), “Капанът на времето” (2016), “Направление фантастика” (есеистика, 2016). Носител на първия плакет за белетристика “Петко Росен” (2003).